Ubezpieczenie telefonu od kradzieży | Gdzie można ubezpieczyć telefon

Oto kilka rzeczy, które musisz wiedzieć o ubezpieczeniu telefonu.

Nasze telefony są naszymi stałymi towarzyszami i mogą być narażone na szczególne niebezpieczeństwa. Najczęstsze uszkodzenia wyświetlacza spowodowane są kontaktem z cieczą oraz kradzieżą. Koszt naprawy wyświetlacza może sięgnąć nawet 1300 zł. Wydatki te są pokrywane z ubezpieczenia telefonu.

Standardowe ubezpieczenie nie obejmuje najczęstszych uszkodzeń, takich jak upadek lub poślizgnięcie się telefonu na ziemi. Ograniczona jest również ochrona przed kradzieżą, zwłaszcza jeśli do zdarzenia dojdzie podczas włamania.

Simplesurance to prosty i nieskomplikowany sposób na uzyskanie polisy ubezpieczeniowej na telefon. Potrzebujemy tylko Twoje imię i nazwisko oraz numer identyfikacyjny Twojego telefonu. Możesz zdecydować, czy chcesz, aby ochrona przed kradzieżą została dodana do Twojego podstawowego pakietu ubezpieczeniowego.

ubezpieczenie telefonu od kradzieży

Ubezpieczenie telefonu z simplesurance: Jakie są korzyści?

Natychmiastowe ubezpieczenie

Jeśli wykupisz polisę w ciągu siedmiu dni, Twoje urządzenie zostanie ubezpieczone natychmiast i bez czekania.

Łatwo jest uzyskać polisę

Wystarczy kilka kliknięć myszką, aby ubezpieczyć swoje urządzenie w każdej chwili. Potrzebujemy tylko Twoich danych osobowych oraz numeru seryjnego Twojego urządzenia.

Maksymalnie 3 miesiące od daty zakupu

Nie musisz się martwić, jeśli Twoje urządzenie nie jest ubezpieczone od razu. Masz możliwość przedłużenia polisy do trzech miesięcy od daty zakupu.

Ochrona na całym świecie

Ochrona na całym świecie

Ubezpieczenie działa na całym świecie, więc zawsze jesteś chroniony, nawet jeśli podróżujesz lub wyjeżdżasz na wakacje.

Ubezpieczenie dla smartfonów: Jakie opcje są dostępne? Jakie pułapki mogą się z nimi wiązać? I jakie koszty mogą się z nimi wiązać? Na co powinieneś zwrócić uwagę?

Recenzuję ubezpieczenia smartfonów! Czy warto płacić za ubezpieczenie telefonu? Jakie są koszty i warunki? Jakie są najlepsze triki, na które ubezpieczyciele powinni uważać?

Ochrona na całym świecie

Ali Abdul Rahman, Unsplash.

Przeczytałem ostatnio „w internecie”, że przeciętny użytkownik smartfona używa swojego telefonu ponad 200x dziennie (!). Nasze telefony są naszym uzależnieniem i nie wyobrażamy sobie bez nich życia. Smartfon, który ulegnie awarii lub uszkodzeniu może być koszmarem. Zwłaszcza, gdy urządzenie jest bardzo drogie. Ubezpieczenie smartfona to produkt o ugruntowanej pozycji na naszym rynku. Są to bardzo skomplikowane produkty ubezpieczeniowe, a ja już trochę się na ten temat rozpisałem. Proszę o rozwagę i uważne przeczytanie mojego artykułu.

Kto może oferować ubezpieczenia smartfonów?

Kto może oferować ubezpieczenia smartfonów?

Po pierwsze, telekomy. Możesz wykupić dodatkowe ubezpieczenie, zapisując się na abonament do swojego telefonu. Ma to zapewnić Ci ochronę w razie wypadku, uszkodzenia lub kradzieży. Jak to wygląda w przypadku najbardziej znanych telekomów?

Zacznijmy od Orange. Firma ta oferuje trzy rodzaje usług „Bezpieczny smartfon”:

Standardowe ubezpieczenie obejmuje kradzież, uszkodzenie telefonu oraz wykonywanie nieautoryzowanych połączeń do kwoty 4000 polskich lirów. Klient płaci udział własny w wysokości 99 zł. Jaka jest cena? 7,99 zł miesięcznie.

Komfort – oferujemy również ochronę przed zalaniem. Cena miesięczna wynosi 14,99 zł, a udział własny pozostaje na poziomie 99 zł.

Premium – ten pakiet zawiera pełną ochronę, od kradzieży kieszonkowej oraz udział własny. Ubezpieczenie kosztuje 18,99 zł miesięcznie.

Ochroną nie są objęte akcesoria takie jak bateria, ładowarka czy zestaw głośnomówiący. Klient ma prawo do maksymalnie dwóch napraw w ciągu roku.

Play jest tutaj. Za pośrednictwem tego telekomu dostępnych jest wiele opcji ubezpieczenia. Można zdecydować się tylko na ochronę wyświetlacza. Ja jednak wyszedłem z założenia, że interesuje mnie kompleksowa ochrona. Dlatego firma zaproponowała mi usługę MetLife „Bezpieczny Telefon”.

Przedłużona gwarancja na smartfon w elektromarkecie

Prawie każdy elektromarket (Media Markt, RTV Euro AGD, Neonet itp.) oferuje możliwość przedłużenia gwarancji. Klienci mają możliwość przedłużenia gwarancji. Można z niej skorzystać w momencie zakupu, a czasem nawet w ciągu 12 miesięcy od transakcji. Nazwa może wydawać się nieco myląca. W rzeczywistości jest to ubezpieczenie sprzętu. Market jest tylko pośrednikiem pomiędzy klientem, ubezpieczycielem i klientem.

Należy stwierdzić, że produkty te są kosztowne. Wartość sprzętu to zwykle około 10%, więc cena waha się w granicach 10%. W Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia nagle staje się jasne, że nie ma żadnej ochrony. Zostajemy z pytaniem o sensowność zawierania takich polis ze względu na mnogość wyłączeń i szeroki wachlarz interpretacji zdarzeń.

Oto kilka rzeczy, o których warto pamiętać, ubezpieczając smartfona. Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać

Jedno główne wykluczenie znajduje się we wszystkich opcjach ubezpieczeniowych, o których wspomniałem: polisa nie zadziała, jeśli telefon zostanie zgubiony. Może to być bardzo niekorzystne dla osób „zapominalskich”.

Przedłużona gwarancja na smartfon w elektromarkecie

Ważne jest, aby pamiętać, że ubezpieczenie jest dobre tylko wtedy, gdy go nie używasz. Screenity jest wyjątkiem od tej reguły. Niestety, OWU wszystkich polis, które przeglądałem, wydają się być labiryntem. Nierzadko w OWU można spotkać niejasne słowa, takie jak „niezamierzona szkoda”. Firmy ubezpieczeniowe mają swobodę w zrozumieniu sytuacji przedstawionej przez klientów. Czy upuszczenie smartfona jest „wypadkiem” czy „nieostrożnością”? Czy firma ubezpieczeniowa uzna za rażące niedbalstwo, jeśli podczas żeglowania wrzucę telefon do jeziora? Wątpliwości jest więcej.

Nic więc dziwnego, że w sieci można znaleźć obszerne poradniki, które podpowiadają, jak okłamać ubezpieczyciela, aby uzyskać odszkodowanie. Prawdomówność nie jest dobrym pomysłem. Ponieważ nie zgłosiłem jeszcze żadnej szkody w telefonie, piszę „prawdopodobnie”.

Oznacza to, że przed podpisaniem umowy należy dokładnie rozważyć, czy polisa jest tego warta. Może to być dobry pomysł w przypadku telefonów o wysokiej wartości, takich jak iPhone X, ale nie jest to mądry wybór w przypadku starszych modeli. Szkło hartowane na ekran i solidne etui to lepsze opcje.

Jakie są Twoje przemyślenia na temat ubezpieczenia smartfona? Jesteście klientami takiego ubezpieczenia? Być może mieliście okazję porównać teorię z praktyką. Wasze komentarze są mile widziane!